07/12/2019 11:36
Navigation
· Home
· 2019 S15 Schedules
· Constitution
· Playing Rules
· Meetings
· Downloads
· SPA Contacts
· Site Rules
· Discussion Forum
· Contact Webteam
· Event Calendar (NEW)
IM Series
· 2019 IM Dates/Deadlines
· 2019 IM Area Draws
· 2019 IM Rankings
SPA Information
· 2019 Roll of Honour
· SPA Tour Rankings
· Ladies Tour
International Teams
· Mens
· Ladies
· Youths and Juniors
· Learning Difficulties
Member Leagues
· Affiliated Leagues
Other
· Photo Gallery
· Downloads
· Search
· Web Links
Users Online
· Guests Online: 15

· Members Online: 0

· Total Members: 2,209
· Newest Member: WickPool
Forum Threads
Newest Threads
· 2020 SPA Mick McGold...
· 2020 S11's Entries
· 2020 Managers Applic...
· SPA Meeting
· 2019 SPA Tour Rankings
Hottest Threads
· An Invite from th... [1120]
· challenge match n... [637]
· Riley's 10000 am... [430]
· Last Movie you wa... [390]
The Scottish Pool Association General Super 15s
Super 15's First Division Results - Groups Results
Username
Password
Register FAQ Members List Today's Posts Search

Print Thread

  Super 15's First Division Results - Groups Results
by: wee boss, 1 week ago 11:43 AM (#1)

Group 1 Schedule & Fixtures

Session 1: Friday 19:00hrs
1 Clackmannanshire B 6 v 9 Arbroath A
2 Glasgow B 8 v 7 Paisley A
3 Whitburn A 8 v 7 Monklands A
4 East Kilbride B 7 v 8 Kirkcaldy A

Sesson 2: Saturday 09:00hrs
1 Paisley A 9 v 6 Kirkcaldy A
2 Glasgow B 9 v 6 Clackmannanshire B
3 Whitburn A 5 v 10 Arbroath A
4 East Kilbride B 7 v 8 Monklands A

Session 3: Saturday 10:45hrs
1 Paisley A 8 v 7 Monklands A
2 Arbroath A 5 v 10 Kirkcaldy A
3 Whitburn A 6 v 9 Clackmannanshire B
4 East Kilbride B 6 v 9 Glasgow B

Session 4: Saturday 12:30hrs
1 Arbroath A 6 v 9 Monklands A
2 Clackmannanshire B 7 v 8 Kirkcaldy A
3 Whitburn A 7 v 8 Glasgow B
4 East Kilbride B 7 v 8 Paisley A

Sesson 5: Saturday 17:45hrs
1 Clackmannanshire B 4 v 11 Paisley A
2 Glasgow B 5 v 10 Monklands A
3 Whitburn A 3 v 12 Kirkcaldy A
4 East Kilbride B 9 v 6 Arbroath A

Session 6: Saturday 19:30hrs
1 Arbroath A 8 v 7 Paisley A
2 Clackmannanshire B 7 v 8 Monklands A
3 Glasgow B 9 v 6 Kirkcaldy A
4 East Kilbride B 12 v 3 Whitburn A

Session 7: Sunday 09:00hrs
1 Monklands A 6 v 9 Kirkcaldy A
2 Glasgow B 8 v 7 Arbroath A
3 Whitburn A 4 v 11 Paisley A
4 East Kilbride B 9 v 6 Clackmannanshire B



Group 2 Schedule & Fixtures


Session 1: Friday 20:45hrs
1 Cowdenbeath A 5 v 10 East Fife A
2 Cumbernauld A 6 v 9 Perth A
3 Motherwell B 6 v 9 Falkirk B
4 Central Ayrshire B 8 v 7 Aberdeen A

Session 2: Friday 22:30hrs
1 Aberdeen A 4 v 11 East Fife A
2 Cowdenbeath A 5 v 10 Perth A
3 Motherwell B 7 v 8 Cumbernauld A
4 Central Ayrshire B 6 v 9 Falkirk B

Session 3: Saturday 14:15hrs
1 Aberdeen A 5 v 10 Perth A
2 Falkirk B 10 v 5 Cumbernauld A
3 Motherwell B 4 v 11 Cowdenbeath A
4 Central Ayrshire B 9 v 6 East Fife A

Session 4: Saturday 16:00hrs
1 East Fife A 9 v 6 Perth A
2 Falkirk B 10 v 5 Cowdenbeath A
3 Motherwell B 9 v 6 Aberdeen A
4 Central Ayrshire B 6 v 9 Cumbernauld A

Session 5: Saturday 21:15hrs
1 Cowdenbeath A 8 v 7 Aberdeen A
2 Cumbernauld A 8 v 7 East Fife A
3 Falkirk B 5 v 10 Perth A
4 Central Ayrshire B 9 v 6 Motherwell B

Session 6: Saturday 23:00hrs
1 Cumbernauld A 8 v 7 Aberdeen A
2 Falkirk B v East Fife A
3 Motherwell B 7 v 8 Perth A
4 Central Ayrshire B 10 v 5 Cowdenbeath A

Session 7: Sunday 10:45hrs
1 Cumbernauld A v Cowdenbeath A
2 Falkirk B v Aberdeen A
3 Motherwell B v East Fife A
4 Central Ayrshire B v Perth A


Group 1 Final Group Table

Team P W L Fr. F Pts
1 Glasgow B 7 6 1 56 12
2 Paisley A 7 5 2 61 10
3 Kirkcaldy A 7 5 2 59 10
4 Monklands A 7 4 3 55 8
5 East Kilbride B 7 3 4 57 6
6 Arbroath A 7 3 4 51 6
7 Clackmannanshire B 7 1 6 45 2
8 Whitburn A 7 1 6 36 2


Group 2 fINAL gROUP Table

Team P W L Fr. F Pts
1 Perth A 7 6 1 63 12
2 Falkirk B 7 6 1 63 12
3 East Fife A 7 4 3 57 8
4 Central Ayrshire B 7 4 3 53 8
5 Cumbernauld A 7 4 3 50 8
6 Cowdenbeath A 7 3 4 48 6
7 Motherwell B 7 1 6 45 2
8 Aberdeen A 7 0 7 41 0
 
Edited by wee boss 1 week ago 12:51 PM
wee boss
General Member


Posts: 48
Joined: 31.10.17

Options
Jump to Forum:
Forum powered by fusionBoard
Share this Thread
URL:
BBcode:
HTML:
Login
Username

Password



Forgotten your password?
Request a new one here.
Events
<< December 2019 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Shoutbox
You must login to post a message.

18/11/2019
Scott - Some people been busy running Nations Cup in Cyprus

17/11/2019
Secretary - sent you a PM last week can you please reply?

22/10/2019
2020 planner available

21/10/2019
Thanks davie

21/10/2019
IM question, Is the next IM top 16 or 64.. When do names and monies to be in for?

18/10/2019
Can we have the details for the IMs then please with only 7 weeks to collect

18/10/2019
All payments to SPA MUST be done by bank transfer - no money taken on the day.

17/10/2019
11AM 8th December

12/04/2019
Render time: 0.18 seconds Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 88,089,723 unique visits